Rüyada Abdest Almak

Rüyada Abdest Almak

Rüyada abdest almak ile ilgili olarak ünlü rüya yorumcuları tarafından yapılan farklı pek çok yorum bulunsa da genelde tüm yorumlar bunun hayra alamet olduğu yönündedir. Kişinin kendisini rüyasında abdest alırken görmesi durumunda son derece sevineceği hayırlı bir haber alacağı, zorlu bir durum içinde bulunuyorsa bu zorluğu aşacağı anlamına gelir.

Rüyasında abdesti olmasına rağmen yeniden abdest aldığını görmek yani abdest tazelediğini görmek rahmet üzerine rahmet anlamına gelir ki kişinin çok yakında üst üste müjdeli haberler alacağı anlamına geldiği kabul edilir. Hasta olan kişinin rüyasında abdest aldığını görmesi ise Allah’ın izni ile yakın zamanda bu hastalıktan kurtularak şifa bulacağı anlamına gelir. Rüyada abdest alarak namaz kılmak ise kişinin sahip olduğu tüm dertlerden ve içinde bulunduğu kederli durumdan çok kısa bir sürede çıkarak kurtulacağına delalet eder.

Günahkâr olan kişinin rüyasında abdest aldığını görmesi ise günahlarından arınacağını, kendisini dine vermesi gerektiğini, ibadetlerine zaman ayırması gerektiğini işaret etmektedir. Bilindiği üzere abdest almak kişinin temizlenmesi ve dini görevlerini yerine getirmesi için kendisini hazırlaması demektir. Dinimiz temizliğe son derece önem verip bu nedenle Müslümanlara sürekli olarak kendilerini temiz tutmaları için abdestli gezmeleri emredilmektedir. Temizliğin ve huzurun anahtarı olarak kabul edilen abdest bu nedenler rüyada görülmesi durumunda da iyilik, huzur, mutluluk ve ferahlık olarak yorumlanır.

Ünlü rüya yorumlayan alimler arasında yer alan İmam Nablusi hazretlerinin yorumlarına göre rüyada abdest almak kişinin en kısa sürede feraha ulaşacağı, sıkıntılarını aşacağı, abdesti varken yeniden abdest almak ise nimet üzerine nimet anlamına gelmektedir. Rüyada soğuk su ile abdest almak ise kaybedilen eşyanın yakın zamanda bulunacağına, rüyada abdest alarak namaz kılmak ise kişinin manevi değerlerinin yükseleceğine ve dindarlık seviyesinin artacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

5 Yorumlar

  1. düzenli olarak ibadet ediyorum ancak rüyamda neden abdest aldığımı gördüm onu anlamış degilim hayırlısı demek düşer

Yorum Yap

E-mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacak!


*