Abdest Almakta Zorluk Çekiyorum

Abdest Almakta Zorlanıyorum

Abdest almak oldukça kısa süren bir işlemdir. Ancak kişinin abdest alırken vesveseye kapılması ve sürekli olarak abdesti tekrarlaması durumunda abdest almak oldukça uzamaktadır. Sizde “abdest almakta zorlanıyorum” diyorsanız aşağıda yer alan önerileri dikkate alarak bu vesveselerinizi aşabilirsiniz.

Niyet Ederek Abdeste Başlayın

Abdest almaya her zaman niyet ederek başlayın. Unutmayın ki ibadette önemli olan niyettir. Niyet ederek başlayın ve Allah’a teslim olun. Onun bağışlayan ve affeden olduğunu unutmayın. Kalpten yapılan ibadetlerin Allah tarafından kabul edildiğini unutmayın. Kendinizi tüm vesveselerden arındırın ve Allah’a yakın olduğunuzu unutmayın. Şeytanın imanı güçlü kişilerle uğraştığını aklınızdan çıkarmayın ve onun Allah ile aranıza girmesine izin vermeyin. İmkânın olduğu her yerde iman da vardır, bunu aklınızdan çıkarmayın ve tüm kalbinizle Allah’a yönelin.

Kendinizi Vesveseden Uzaklaştırın

Vesvesenin şeytandan geldiğini unutmayın ve içinize vesvese geldiği an bunu bilerek kendinizi bu olumsuz düşüncelerden uzaklaştırın. Pek çok kişi bu alanda en çok buruna su çekme konusunda zorluk yaşamaktadır. Buruna en derine kadar su çekmeye çalışan kişiler için çoğu zaman abdest almak büyük bir eziyet haline gelmektedir. Bu eziyete dayanamayan kişiler abdest almak istemedikleri için namaz kılmayı dahi bırakmaktadır. Buruna su çekmek yeterlidir ve bunu kendinize eziyet haline getirmekten vazgeçin. Önemli olan niyet ederek abdest almaya başlamak ve içinize gelen tüm vesveseye rağmen kendinizi Allah’a teslim ederek ve ona sığınarak abdest almaya devam etmek çok önemlidir.

Sürekli Olarak Abdest Almaya Devam Edin

Sürekli olarak abdest almaya devam etmek bu zorluğu yenmenin en büyük anahtarıdır. İçinizden dolup taşan tüm vesveseye rağmen abdest almaya devam etmek bir süre sonra bu vesvesenin zamanla azalarak tamamen yok olmasını sağlayacaktır.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap

E-mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacak!


*